Deze cactusvijg-carpaccio is een feestelijk voorgerecht dat de schoonheid van de vrucht volledig tot zijn recht laat komen. De dunne plakjes vormen een kleurrijk kunstwerk op je bord, met frisse citrusdressing, ziltige feta en een vleugje munt als tegenhanger. Licht, bijzonder én perfect voor warme dagen.
Mijn cactusvijg had een lichtgroene schil én binnenkant, maar je vindt ze ook in oranje of rode varianten. Of combineer meerdere kleuren op één bord voor een speels effect. De pitjes in de cactusvijg zijn vrij hard maar prima eetbaar – het is alleen even wennen in de textuur. Snijd de vrucht zo dun mogelijk met een scherp mes; door de pitjes gaat dat lastiger met een mandoline.
Benodigdheden (2 personen)
- 2 cactusvijgen (geschild en in dunne plakjes gesneden met mandoline of scherp mes)
- 50 g feta (of witte kaas, mild & zilt)
- Rasp van 1/2 sinaasappel
- Handje verse munt, in fijne reepjes
- 1 el citroensap
- 1 el sinaasappelsap
- 2 el milde olijfolie
- 1/2 tl honing of agavesiroop
- Snuf versgemalen peper
Bereiding
- Cactusvijgen schillen – Snijd de uiteindes eraf, maak een sneetje in de schil en trek deze er voorzichtig af (gebruik handschoenen of vorken i.v.m. stekeltjes).
- Snijden – Snijd de cactusvijgen zo dun mogelijk in plakjes en leg dakpansgewijs op een plat bord als carpaccio.
- Dressing maken – Klop een dressing van citroensap, sinaasappelsap, honing, olijfolie en wat peper.
- Afwerken – Verkruimel de feta fijn en strooi als crumble over de carpaccio. Lepel de citrusvinaigrette erover en garneer met munt en sinaasappelrasp.






