Vandaag zijn Jasper en ik een dagje op pad gegaan om te genieten van de herfst. In de ochtend vertrokken we richting het Deelerwoud, een prachtig natuurgebied op de Veluwe. We parkeerden de auto bij parkeerplaats Deelerwoud en begonnen vanuit hier onze wandeling.
Al bij het begin van de route werden we verrast: een kudde Schotse Hooglanders stond rustig te grazen en ook op had pad lagen. Meteen een goede shot om vast te leggen met de camera. Ons doel om dieren te spotten was meteen geslaagd.
Na een paar minuten wandelen kwamen we nog een tweede kudde tegen, dit keer op een breder pad waar ook veel fietsers langskwamen. We besloten het fietspad te verlaten en een rustig wandelpad te volgen. Daar zagen we opnieuw een groep Hooglanders die net aankwamen om water te drinken. Het was bijzonder om zo dicht bij deze dieren te staan, midden in de stilte van het bos.
Omdat we geen vaste route volgden, liepen we uiteindelijk steeds verder het gebied in. Sommige paden waren afgesloten, waardoor we alleen maar verder van de auto vandaag liepen. Uiteindelijk besloten we de wandeling niet verder uit te breiden en terug te keren richting de auto. In totaal hebben we 14,5 kilometer gewandeld — een heerlijke herfsttocht vol kleine ontdekkingen.
Onderweg kwamen we ook ontzettend veel paddenstoelen tegen in allerlei vormen en kleuren 🍄. Van kleine bundeltjes in het mos tot opvallende rood met witte vliegenzwammen — overal was iets moois te zien.
Het was zo’n dag waarop je echt even loskomt van alles: geen haast, geen plan, alleen de natuur, de wind door de bomen en het ruisen van bladeren onder je voeten.






